Vi har fået ny identitet

11. august 2016

Vi er stolte af at præsentere vores nye identitet, der gør vores værdier og ambitioner endnu tydeligere.

 

Fra skoleåret 16/17 har vi fået ny identitet. Vi har gennem en længere udviklingsproces samlet vores værdier i sætningen “For dem der vil”.  Vi vil fællesskabet og udviklingen, vi er passionerede og vi har ambitioner.

Vi har også fået nyt logo og ny hjemmeside. Vores nye svanelogo er foldet som et bånd, der symboliserer, hvordan vores elever udvikler sig og i løbet af skoleåret folder sig ud som svaner. Båndet symboliserer også fællesskabet, som er en af vores stærke kerneværdier. Den røde farve giver udtryk for vores passion og ambition om hele tiden at skabe den bedste efterskole.

Hjemmesiden er stadig under udvikling, så følg med på siden!